Enea IRONMAN 5150 Warsaw już za niecałe 30 dni!

15.05.2018

Trzecia edycja międzynarodowych zawodów Enea IRONMAN 5150 Warsaw odbędzie się już 10 czerwca. Na 30 dni przed wydarzeniem na Bulwarach Wiślanych odsłonięto zegar odliczający czas do wystrzału startera.

- Bulwary Wiślane to nie tylko miejsce spacerów warszawiaków. To przestrzeń, która przyciąga zarówno starszych, jak i młodszych mieszkańców, którzy chcą aktywnie spędzić czas. 10 czerwca, w trakcie Enea IRONMAN 5150 Warsaw, będziemy w tym miejscu świadkami triathlonowych zmagań i liczę na aktywny doping warszawiaków – mówi Renata Kaznowska, Wiceprezydent m. st. Warszawy.

Na liście startowej zawodów jest już 1300 uczestników. Zapowiada się więc rekord frekwencji. Zawody z roku na rok przyciągają coraz więcej zagranicznych gości. Wielu obcokrajowcom uczestniczącym w zawodach Warszawa przypadła do gustu i wracają do niej kolejny raz.

- W tym roku dla uczestników przygotowaliśmy nową trasę biegową i niesamowitą metę na Bulwarach Wiślanych. Chcemy pokazać piękno Warszawy i jej różnorodność. Etap biegowy liczący 10 kilometrów poprowadzony został przez Most Świętokrzyski, okolice Centrum Nauki Kopernik, Warszawskiej Syrenki – popularnych miejsc wśród mieszkańców i turystów – mówi Michał Drelich, dyrektor zawodów.

Dzień przed wyścigiem dorosłych uczestników bulwarami pobiegną dzieci. W ramach imprezy KIDS RUN wystartują dzieci i młodzież w wieku od 3 do 15 lat.

Trzecia edycja Enea IRONMAN 5150 Warsaw odbędzie się 10 czerwca 2018 roku. Do stolicy przyjadą miłośnicy triathlonu z kilkudziesięciu krajów świata, by zmierzyć się z dystansem olimpijskim. Do pokonania będą mieli 1,5 km pływania – 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu.

Zapisy trwają na stronie www.SlotMarket.pl