Historia Jerzego Górskiego na wielkim ekranie

22.06.2017

Jakub Gierszał, Tomasz Kot, Janusz Gajos i Arkadiusz Jakubik – świetna obsada w filmie „Najlepszy” Łukasza Palkowskiego. Historia, którą z pewnością znają wszyscy polscy triathloniści jesienią trafi na wielki ekran.

Trwa trzecia i już ostatnia transza zdjęć do nowego filmu reżysera „Bogów” - Łukasza Palkowskiego. Na premierę filmu „Najlepszy” (poprzedni tytuł „Podwójny Ironman”) musimy poczekać jeszcze do jesieni. Tymczasem prezentujemy nowe zdjęcia z filmu. Na ekranie pojawią się najbardziej utalentowani polscy aktorzy młodego i starszego pokolenia: Jakub Gierszał, Janusz Gajos, Magdalena Cielecka, Arkadiusz Jakubik, Tomasz Kot, Mateusz Kościukiewicz, Adam Woronowicz, Artur Żmijewski, Anna Próchniak, Kamila Kamińska i Szymon Warszawski.   

Łukasz Palkowski tym razem znów sięga po życiorys niezwykłej osoby. Człowieka, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie nie boją się upadać i potrafią podnieść się z największego życiowego dna. 
Głównym bohaterem filmu „Najlepszy” jest sportowiec, który zachwycił świat. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h 47min 46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.


Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński Junior, który odebrał nagrodę podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, za zdjęcia do „Wołynia” Wojciecha Smarzowskiego.