Mercedes Benz sponsorem imprez na licencji IRONMAN w Polsce

01.06.2017

Mercedes Benz został oficjalnym partnerem motoryzacyjnym dwóch międzynarodowych imprez triathlonowych, które odbywają się w Polsce - Enea 5150 Warsaw oraz Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife. Mercedes Benz od dwóch lat jest sponsorem zawodów w Gdyni. W tym roku współpraca została rozszerzona na zawody w Warszawie. Podczas obydwu imprez promowana będzie Klasa V.

- Klasa V to idealny samochód dla osób ceniących wszechstronność, wygodę i prestiż – żadne inne auto na rynku nie łączy tak doskonale cech vana z samochodami osobowymi marki premium, jaką jest Mercedes-Benz. Dla osób spędzających aktywnie swój wolny czas jest to wręcz wymarzone auto – jednego dnia możemy zapakować samochód rowerami lub innym sprzętem treningowym, a następnego dnia wyjechać na wakacje z siódemką znajomych – mówi Piotr Wójcik, Marketing Manager Vans.

- Zawody IRONMAN to w triathlonie odpowiednik piłkarskiej Ligi Mistrzów. Aby znaleźć się w tej globalnej serii imprez, trzeba spełnić szereg bardzo wymagających warunków licencyjnych. Dla zawodników szyld IRONMAN to gwarancja najwyższych standardów organizacyjnych. Dlatego zawody te postrzegane są na całym świecie jako niezwykle prestiżowe i cieszą się ogromną popularnością. W Warszawie i Gdynia wystartuje łącznie prawie 5500 zawodników z niemal 50 krajów – mówi Michał Drelich z agencji Sport Evolution.