Znamy nowe trasy IRONMAN 5150 Warsaw

11.04.2019

Mamy to! Nowe, zmodyfikowane trasy IRONMAN 5150 Warsaw po najbardziej charakterystycznych miejscach w stolicy, na czele z Mostem Świętokrzyskim, tunelem na Wisłostradzie, Bulwarami Wiślanymi i z metą przy Pomniku Syrenki. Poza rywalizacją na dystansie olimpijskim, czekają nas też zmagania sztafet i zawody biegowe dla najmłodszych, Wiśniowski IRONKIDS Warsaw. To będzie wyjątkowy czerwcowy weekend w stolicy!

Do czwartej edycji zawodów IRONMAN 5150 Warsaw pozostały już nieco ponad dwa miesiące. Modyfikacjom uległy trasy: rowerowa i biegowa, a także lokalizacja strefy zmian T2 i mety.
Etap pływacki, niezmiennie, zostanie rozegrany w Zalewie Zegrzyńskim.

Po wyjściu z wody, zawodnicy udadzą się na etap kolarski, który, podobnie jak w poprzednich latach, poprowadzi trasą znad Zalewu Zegrzyńskiego, przez Nieporęt i Most Północny, aż w końcu Wisłostradą do strefy T2. Miłośnicy jazdy na rowerze na pewno ucieszą się ze zmiany na końcowym odcinku trasy kolarskiej. Po minięciu Centrum Olimpijskiego PKOL, Cytadeli Warszawskiej i Zamku Królewskiego, wydłużony zostanie fragment trasy na Wisłostradzie, dzięki czemu zawodnicy przejadą słynnym tunelem. Tuż po jego opuszczeniu zsiądą z rowerów i udadzą się do strefy zmian T2, która zostanie zlokalizowana przy Wybrzeżu Kościuszkowskim, na wysokości Skweru Kahla.

Trasa biegowa już na samym początku pozwoli triathlonistom pobiec po Moście Świętokrzyskim, a następnie poprowadzi ich Bulwarami Wiślanymi aż do wysokości ul. Sanguszki. Dzięki temu wszyscy uczestnicy, a w szczególności licznie przybywający do stolicy zawodnicy z zagranicy, będą mogli podziwiać z trasy m.in. Multimedialny Park Fontann, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Centrum Nauki Kopernik i ponownie Zamek Królewski. W tle ukażą im się Stadion PGE Narodowy i warszawskie ZOO.

Wisienką na torcie ma być meta zlokalizowana tuż przy Pomniku Syrenki. Na Skwerze Kahla stanie natomiast IRONMAN Village, w której znajdą się m.in. biuro zawodów, strefa expo, strefa finishera, strefa rodzinna i strefa klubowa.

Dokładne wizualizacje tras znajdują się w zakładce TRASA.