O Warszawie

Fot. F.Kwiatkowski

 

Warszawa - dynamiczna, pełna kultury stolica Polski jest pełną życia metropolią i nowym centrum Europy. Idealne na weekendowy wyjazd miasto przyciąga turystów unikalnym połączeniem tradycji i nowoczesności.

Nie ma nic lepszego niż kilka dni w iście królewskim towarzystwie. Zacznijcie od Zamku Królewskiego, położonego w pobliżu Kolumny Zygmunta na Placu Zamkowym. Jest to najlepsze miejsce na zwiedzenie Starówki wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i na rozpoczęcie spaceru Traktem Królewskim - reprezentacyjną arterią łączącą rezydencje królewskie, prowadzącą do Łazienek Królewskich, a następnie do pałacu w Wilanowie.

Jeżeli uwielbiacie naukę, odwiedźcie Centrum Nauki Kopernik, gdzie możecie osobiście zbadać prawa fizyki.

Warszawa ma ofertę dla miłośników sztuk pięknych: Muzeum Narodowe, ze znakomitymi zbiorami polskich i zagranicznych dzieł sztuki takich jak Galeria Faras prezentująca skarby sztuki nubijskiej. Miasto również szczyci się Muzeum Żydów Polskich, światowej klasy Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Fryderyka Chopina.

Wieczorem najlepszym pomysłem jest spacer nad rzeką. Kawiarnie, bary, koncerty w plenerze i piaszczyste plaże - to wszystko znajduje się w samym sercu miasta nad rzeką. Po przejściu przez rzekę warto odwiedzić Stadion Narodowy, gdzie odbyły się mistrzostwa UEFA Euro 2012 i Finał Ligi Europejskiej UEFA Warszawa 2015.

Osoby tęskniące za zielenią mogą odpocząć w jednym z licznych parków, które zajmują blisko jedną czwartą powierzchni miasta. A jeśli wolicie aktywną turystykę, wynajmijcie rower i udajcie się na przejażdżkę brzegiem rzeki.

Noc tętni życiem i nikogo nie rozczaruje: bary, kluby - można znaleźć tu szeroki wachlarz stylów i muzyki.

Każdego roku w mieście odbywają się wielkie imprezy i uroczystości miejskie (koncerty chopinowskie w Łazienkach, Jazz na Starówce). Teatry, kina, wystawy, Multimedialny Park Fontann - widowiskowy pokaz wody, dźwięku i świateł - to wszystko znajdziecie tutaj.

Warszawa jest także miejscem ważnych międzynarodowych imprezach sportowych takich jak Mistrzostwa Świata w Siatkówce, Memoriał Kamili Skolimowskiej, Tour de Pologne, Enea IRONMAN 5150 Warsaw, The Color Run, i wiele wiele innych.